Strona główna
Co daje strona internetowa i e-sklep dla firmy działającej w branży zdrowie i uroda?

Co daje strona internetowa i e-sklep dla firmy działającej w branży zdrowie i uroda?

28.04.2023

Co daje strona internetowa i e-sklep dla firmy działającej w branży zdrowie i uroda?

Działania marketingowe w branży zdrowie i uroda są bardzo ważne. Ta branża odznacza się wśród innych między innymi bardzo długą ścieżką zakupu. Dlatego też dobra strona internetowa jest tak ważna. Jest ona przydatna zarówno w przypadku małych, jak i dużych firm. Jest to często dowód na istnienie danego przedsiębiorstwa – nie ma Cię w sieci – nie istniejesz. Wiele klientów myśli o stronach internetowych w ten sposób.

Czym zajmuje się branża zdrowie i uroda?

Warto zaznaczyć, że gama produktów oferowanych przez branżę zdrowie i uroda jest szeroka. To takie produkty, jak:

 • witaminy, suplementy diety,

 • środki higieniczne,

 • kosmetyki kolorowe,

 • kosmetyki pielęgnacyjne.

Wymieniona branża to także usługi związane z różnego typu zabiegami czy leczeniem.

Ze względu na różnorodność tych produktów i usług, działania marketingowe i plan promocji firmy należy dobrze dostosować do każdego rodzaju indywidualnie. Warto zaznaczyć, że część z nich (na przykład suplementy, medycyna estetyczna) mają zakaz lub ograniczenie możliwości promocji.

W jakim celu prowadzić stronę internetową?

Nie ważne, czy zajmujesz się produktami do pielęgnacji ciała, czy może suplementami diety, strona internetowa przyda się w każdym przypadku.

Funkcje strony internetowej to między innymi:

 • informowanie o usługach/produktach – to bardzo ważne, aby klient mógł zobaczyć ceny, zapoznać się z działaniem danego produktu, jego składem, czy również z opisem zabiegu. Klienci oczekują bardzo szczegółowych informacji, a często jest to ich pierwsze spotkanie z marką, o której dotychczas nie słyszeli.

 • przybliżenie działalności – dla klientów znajomość producenta jest ważna, czasem kierują się zakupem konkretnej marki. Dzięki sklepowi internetowemu dasz się poznać bliżej na przykład jako marka inkluzywna, różnorodna, co jest dla klientów ważne.

 • porady – prowadzenie bloga czy szczegółowych opisów na stronie buduje wizerunek ekspercki i pomaga klientom w dokonaniu decyzji o zakupie produktu/usługi,

 • sprzedaż – posiadanie strony internetowej z działającym sprawnie sklepem internetowym znacznie zwiększa możliwości poznania marki i ułatwia robienie zakupów.

Warto wiedzieć, że klienci branży zdrowie i uroda potrzebują dużo czasu na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego produktu czy usługi. Decyzja zakupowa może trwać średnio od około 8 minut do około 30 dni. W tym czasie klient porównuje różne produkty/usługi. Niestety, styka się też w tym czasie z działalnością konkurencji. Dobrze, gdy klient od razu przy pierwszym spotkaniu ze stroną internetową uzyska wszelkie potrzebne informacje (tu duże możliwości w postaci prowadzenia bloga z fachowymi i konkretnymi poradami). To wraz z estetycznymi zdjęciami, grafikami oraz przyjaznymi opisami przyśpieszy proces zakupu. Strona powinna być atrakcyjna dla użytkownika, nowocześnie zaprojektowana, wygodna w obsłudze. Musi także być responsywna (zarówno dla komputerów, jak i smartfonów), szybko się ładować i zapewniać bezpieczeństwo (certyfikat SSL).

Zalety posiadania strony internetowej

 • Promocja usług i produktów. Warto mieć świadomość, że zakupy internetowe to wygodna forma, klient z pewnością to doceni i będzie do takiego e-sklepu wracał. Według raportów Gemius do zakupów online najbardziej motywuje brak konieczności wychodzenia z domu (aż 74%) oraz ceny, które są niższe, niż w sklepach stacjonarnych (67%).

 • Dostępność 24/7 (zarówno informacji, jak i możliwości zakupu), cały czas aktywna wizytówka i promocja firmy w internecie. Ten czynnik motywuje aż 75% klientów do zakupu online (według raportów Gemius).

 • Wsparcie i budowa wizerunku firmy. Strona internetowa to też miejsce, gdzie można przekierowywać klientów z pomocą link buildingu z social mediów marki, artykułów sponsorowanych, forów tematycznych, wpisów blogowych znanych blogerów itp.

 • Wsparcie działań marketingowych online i zwiększone ich możliwości. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych to jedno z najskuteczniejszych działań marketingowych i reklamy w Internecie, jakie można podjąć w branży zdrowie i uroda.

Oczywiście, na promocję firmy składają się inne czynniki, takie jak działalność w Social Mediach (bezpłatna i płatna), Google (wizytówka, pozycjonowanie), artykuły sponsorowane, newsletter, czy banery reklamowe. To również bardzo ważne dla promocji firmy działania. Działając holistycznie, dany biznes ma szansę na ogromne zyski.

Jeśli działasz w branży zdrowie i uroda, koniecznie pomyśl nad założeniem strony internetowej ze sklepem, ponieważ niesie to za sobą ogromne korzyści dla biznesu i jest doskonałym uzupełnieniem strategii promocji firmy.